Dzieci dzieciom

W piękne, wiosenne popołudnie 11 kwietnia, bezpośrednio po zakończeniu lekcji uśmiechnięte, pełne energii wolontariuszki wyruszyły w odwiedziny do małych Przyjaciół do Domu Dziecka do Skopania. W cudownej scenerii budzącej się do życia przyrody, wśród złocistych forsycji i obsypanych białymi kwiatami drzew, w gorących promieniach słońca, w rodzinnej niemal atmosferze wolontariuszki poprowadziły różnorodne, dyktowane potrzebą chwili zabawy i zajęcia na świeżym powietrzu.

Od razu zyskały sobie uznanie wśród najmłodszych, kiedy doskonale sprawdziły się na placu zabaw jako opiekunki na huśtawkach, w piaskownicy, na zjeżdżalni czy na boisku sportowym, gdzie królowała siatkówka, koszykówka, piłka nożna i wszystko, co tylko było możliwe. W zabawach towarzyszył wierny i nieodłączny czworonożny towarzysz – piesek Puszek – ulubieniec mieszkańców Domu. A potem był czas na wspólny śpiew, poczęstunek z królewską szarlotką w roli głównej – przysmakiem tutejszej kuchni, oraz tak cenne i potrzebne rozmowy. Cieszyliśmy się, że możemy sprawić radość dzieciom, dzieląc się maskotkami i słodyczami, które przywieżliśmy. Ale przede wszystkim najcenniejszy był dla nas wszystkich dar czasu i spotkania w grupie dzieci oraz nastoletnich rówieśników. Spotkanie i wyjazd przygotowali wolontariusze ze swoją opiekunką panią Jolą Witek. Warto dodać, ze już ponad 10 lat trwa nasza współpraca z Domem Dziecka, gdzie aktualnie przebywa 45 podopiecznych.
Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do naszego wyjazdu, spotkania i zorganizowania słodkich upominków.
Tekst i zdjęcia: Jolanta Witek