Rozmowa z Julią Kużdżał, laureatką i zdobywczynią głównej nagrody „Know America”

Rozmowa z Julią Kużdżał, laureatką i zdobywczynią głównej nagrody w konkursie wiedzy o historii, polityce i kulturze Stanów Zjednoczonych „Know America” 2017.
Na czym polega ten konkurs i dlaczego zdecydowałaś się na wzięcie w nim udziału?
Konkurs jest skierowany do młodzieży licealnej i składa się z trzech etapów, a każdy z nich sprawdza inne umiejętności: wiedzę o USA, umiejętność pisania esejów, nakręcenie krótkiego filmu czy rozmowę z amerykańskimi dyplomatami. Organizatorzy sprawdzali też, czy jesteśmy na tyle odważni, aby wyrażać swoje własne zdanie wśród innych osób. Ja pisałam esej na temat: „Czy idee Martina Lutera Kinga są w dzisiejszym świecie aktualne i kim byłby dziś on sam gdyby nie zginął?” Przyznam, że musiałam wykonać sporo pracy, aby zebrać materiały do tego eseju.
Z czego wynika twoja fascynacja Ameryką?.

Czytaj dalej

„Europa bez granic” – mielecka młodzież z wizytą w Portugalii!

W dniach od 7 do 12 września 2017, uczniowie V LO brali udział w projekcie Erasmus+ Youth Empowerment Poiares w celu wzmocnienia więzi miedzy dwoma miastami partnerskimi – Mielcem a Vila Nova de Poiares w Portugalii. W programie wzięło udział 20 uczniów ze strony polskiej wraz z nauczycielami ZSO nr 1 i 30 uczniów portugalskich.

Czytaj dalej

Wywiadówki

Zapraszamy rodziców na wywiadówki:

Szkoła Podstawowa nr 8 oraz Gimnazjum Nr 3 – 18.09.2017 r.(poniedziałek) o godz 17.00

V Liceum Ogólnokształcące – 19.09.2017 r.(wtorek) o godz 17.00

 

Kiermasz podręczników

W poniedziałek (11.09.2017) i wtorek (12.09.2017) na dużej przerwie obok biblioteki odbędzie się  kiermasz podręczników do LO.

Serdecznie zapraszamy !!!