Wylane na boiskach (do piłki ręcznej) poty przynoszą efekty!

Czterech naszych uczniów: Karol Górnisiewicz, Ignacy Skowron, Maciej Śliwa (7b) oraz Szymon Wilk (7c) otrzymało powołanie na Konsultację Centralną Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej ZPRP, które odbędzie się w Kielcach. Tym samych chłopcy, grający obecnie w kategorii młodzika, znaleźli się w wąskim gronie zaledwie 64 „wybrańców’ – uczestników wspomnianej Konsultacji. Na co dzień siódmoklasiści trenują pod okiem p. Tomasza Sondeja.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!

W miniony weekend klasa 6c, wychowawca…

… oraz nauczyciel współorganizujący kształcenie, angażując swoje rodziny, przyłączyli się do akcji „Nakręć kilometry razem z nami. Przyjaźnie dla Autyzmu”. Akcja polegała na kręceniu kilometrów w każdym miejscu na świecie w weekend 19 – 21 kwietnia 2024. Można było biegać, jeździć rowerem, spacerować, jeździć na rolkach, pływać, tańczyć, uprawiać nordic walking, grać w piłkę i podejmować wszelką aktywność fizyczną, która nakręci kilometry!
Zespół Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej we Włocławku otrzymał od nas 157,85 km.
CEL BYŁ SZCZYTNY
Jeśli uda się wspólnie nakręcić 100 000 km, Fundacja Anwil przekaże szkole we Włocławku środki na zakup kabiny wyciszającej dla uczniów w spektrum autyzmu o wartości 50 000 zł!

W piątek 19 kwietnia uczniowie klas 1a i 1b wyjechali do Domu Kultury w Dębicy gdzie obejrzeli Musical „Alicja w krainie czarów” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego – Forte. Dzieci przeniosły się w świat sztuki i wróciły zadowolone pełne pozytywnych wrażeń.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej, czyli jak Antek zostanie strażakiem?

Wczoraj w siedzibie OSP Mielec rozegrano powiatowy etap Turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”. Antek Herchel (5a) jako jeden z dwóch uczniów reprezentował w nim Gminę Miejską Mielec w II kategorii wiekowej, ale tylko jemu, na podstawie testu pisemnego, udało się zakwalifikować do etapu ustnego. Po udzieleniu odpowiedzi na 3 niełatwe pytania zajął 4 miejsce. To był pierwszy (ale z pewnością nieostatni 🙂) udział Antka w w Turnieju w kategorii klas V – VIII.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych starciach! 👏
Opiekunem ucznia była p. Edyta Hajdukiewicz.

Uczniowie klasy 1c, w ramach realizacji programu „Europa i ja”, poznali zwierzęta w języku włoskim, a następnie wykonali je z plasteliny lub je namalowali.
klasa 1c, Paulina Tarnowska-Leś i Anna Obłudek