Podsumowanie szkolnego konkursu „Zagrajmy w matematykę”

9 lutego w SP8 odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu „Zagrajmy w matematykę”.
Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań matematycznych uczniów, promowanie gier planszowych oraz kształtowanie pojęć matematycznych. Uczniowie, którzy przystąpili do konkursu, kształcili swoje umiejętności łączenia „przyjemnego z pożytecznym”, włączali do nauki i zabawy zasady zdrowej rywalizacji. Podczas wykonywania swoich prac mogli zaprezentować swoje talenty plastyczne oraz umiejętności związane z tworzeniem instrukcji i zasad gier planszowych.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej. Zadaniem uczestników konkursu było samodzielne wykonanie gry planszowej związanej z matematyką. Na wykonanie swoich autorskich prac mieli 2 miesiące. Na podsumowanie konkursu uczniowie wyczekiwali z wielkim przejęciem.
Komisja konkursowa, dokonując oceny wykonanych przez uczniów prac, pokonując “Wyścig po kości”, odwiedzając krainę “Jumania” przy pomocy “Chomisiady” odpowiadała na “Równania i pytania”, licząc z bystrzakami dotarła do mety z “Matematyką w 5 sekund w SP8”, otrzymując “Wystrzałowe liczby”.
Nagrody dla uczestników konkursu zostały przyznane w dwóch kategoriach:
● I kategoria – uczniowie klas I – III szkoły podstawowej
● II kategoria – uczniowie klas IV – V szkoły podstawowej.
W I kategorii pamiątkowe dyplomy oraz nagrody otrzymali następujący uczniowie:
I miejsce – Gabriela Kulińska, kl. III b – za grę “Chomisiada”
Wyróżnienie – Maja Dereń, kl. III a – za grę “Jumania”.
W II kategorii wyróżnienie otrzymał Xawery Tenczyński z kl. IV d – za grę “Wystrzałowe liczby”.
Za udział w konkursie dyplomy i nagrody otrzymali uczniowie:
Martyna Kasprzak, kl. I b – za grę “Wyścig po kości”,
Filip Janiec, kl. IV b – za grę „Równania i pytania”,
Oskar Winiarz, kl. IV b – “Matematyka 5 sekund SP8”,
Daria Żurawska i Patryk Żurawski, kl. IV b – za grę “Bystrzaki liczą”.
Nad przebiegiem konkursu czuwały organizatorki – nauczycielki matematyki – mgr Małgorzata Maria Herchel i mgr Ewa Podgórska.
Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmę ELDRUT.
Zwycięzcom nagrody wręczyła Pani Dyrektor ZSO Nr 1 w Mielcu, Joanna Gładyszewska, oraz Pan Wicedyrektor, Małgorzata Elżbieta Herchel .
Galeria zdjęć dostępna >>>tutaj<<<