Informacja o wyborach do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mielcu

Już wkrótce w mieleckich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych odbędą wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mielcu.

Wybory zostaną przeprowadzone w ramach Uchwały Nr XXXVII/387/2021 Rady Miejskiej w Mielcu z dnia 30 września 2021 r. w sprawie utworzenia Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mielcu i nadania jej statutu. Zgodnie z jej zapisami,  Młodzieżową Radę Miejską w Mielcu tworzyć będzie 25 radnych – uczniów w wieku od 13 (ukończone w roku 2022) do 18 lat, będących mieszkańcami miasta Mielca.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mielcu organizowane są w szkołach. Uczniowie szkół podstawowych (z klas IV-VIII) i ponadpodstawowych wybierają swoich przedstawicieli szkoły do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Mielcu spośród zgłoszonych kandydatów.

Zgłaszania kandydatów dokonuje się na specjalnym formularzu. Każdy kandydat musi uzyskać poparcie co najmniej 30 uczniów szkoły, w której kandyduje. Szczegółowe informacje dostępne są załącznikach.

zarzadzenie_prezydenta_miasta_mielca_ws_wyborow_do_mlodziezowej_rady_miejskiej

ulotka_dla_uczniow_-_co_to_jest_mlodziezowa_rada_miejska_w_mielcu