OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 8 W MIELCU

W dniach od 1 października 2021 do 6 października 2021 roku uczniowie IV-tych klas Szkoły Podstawowej Nr 8 w Mielcu w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 wzięli udział w obchodach XI  Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

W tym roku do akcji zgłosiło się  5643 szkoły z całego świata, w tym również Nasza Szkoła! Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Akcja jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Uczniowie klas IV pod czujnym okiem nauczycielek matematyki: Pani mgr Małgorzaty Herchel, Pani mgr Krystyny Sumiec oraz Pani mgr Edyty Hajdukiewicz sprawdzali “tabliczkową wiedzę”. Uczniowie z najlepszymi wynikami, którzy zostali „Ekspertami Tabliczki Mnożenia” w Szkole Podstawowej nr 8:

  • IV a – Tomek Dybski, Gabryś Kamiński i Szymek Ogiba;
  • IV b – Daria Żurawska, Milena Kozioł i Patryk Żurawski;
  • IV c – Szymon Durda, Paweł Stelmach, Samanta Dul;
  • IV d – Xawery Tenczyński, Karol Żarów i Wiktoria Baran.

W tym roku obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia odbywały się osobno dla każdej klasy. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych i niezapomnianych emocji oraz pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy dalszych matematycznych (i nie tylko) sukcesów.