III EDYCJA MIEJSKIEGO KONKURSU PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ ROZSTRZYGNIĘTA

Znamy już laureatów Miejskiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej organizowanego przez nasze V Liceum Ogólnokształcące. W tegorocznej, trzeciej już edycji wzięło udział 26 uczniów, którzy reprezentowali wszystkie szkoły podstawowe naszego miasta. Konkursowi patronował Prezydent Mielca.

Jury konkursowe przyznało następujące nagrody:

Grand Prix konkursu wraz z statuetką ‘Mielecka nutka ’zdobyła JULIA PODRAZA ze Szkoły Podstawowej nr 1. Julia wykonała piosenkę w języku francuskim, dodatkowo wzbogaciła swoją interpretację  językiem migowym. Całokształt wykonania utworu sprawił, że jurorzy jednogłośnie zadecydowali o tym werdykcie. Opiekunem muzycznym laureatki była Pani Jolanta Dudzik.

Kolejni  laureaci zostali wyłonieni w  czterech, regulaminowych kategoriach językowych: języka angielskiego, języka francuskiego, języka hiszpańskiego oraz języka niemieckiego.

I miejsce w kategorii Najlepsza Piosenka w Języku Angielskim zdobył KAMIL JACHYRA ze Szkoły Podstawowej nr 2.  Kamil wykonał piosenkę pod tytułem ‘Dancing of my own’  i urzekł swoją interpretacją utworu.

Opiekunem muzycznym była Pani Magalena Łącz.

I miejsce w kategorii Najlepsza Piosenka w Języku Francuskim  zdobył PIOTR PSZENICZNY ze Szkoły Podstawowej nr 8 .  Piotr zaśpiewał piosenkę o tytule: „ Je veux” w iście francuskim klimacie, w stylizacji ‘a la francaise’.

Opiekunem muzycznym ucznia był Pan Maciej Kosztyła, zaś francuskie szlify Piotr zdobywał pod okiem Pani Beaty Zubiel.

I miejsce w kategorii Najlepsza Piosenka w Języku Hiszpańskim  zdobyła MARTYNA HORECZY ze Szkoły Podstawowej nr 2.  Martyna zaśpiewała piosenkę  o tytule ‘Vives en mi’.

W tej kategorii językowej rywalizowały jedynie dwie uczestniczki. Wdzięczna interpretacja piosenki zaważyła na zwycięstwie uczennicy ze Szkoły Podstawowej nr 2. Opiekunem muzycznym była Pani Magdalena Łącz.

I miejsce w kategorii Najlepsza Piosenka w Języku Niemieckim  zdobyła WIKTORIA RYDZA ze Szkoły Podstawowej nr 13. Uczennica  zaśpiewała piosenkę pod tytułem ‘Ein bisschen Frieden’, czyli niemiecką wersję polskiego przeboju utworu Eleni ‘Troszeczkę nieba’ i swoim optymistycznym wykonaniem zjednała sobie noty jurorów. Opiekunką językową uczennicy była Pani Agata Tarczoń, zaś opiekunem muzycznym była Pani Ewa Ziemba-Ząbek.

Wśród konkursowiczów wyłoniono również 5 osób, którym przyznano wyróżnienia:

1. Ewa Pietras ze Szkoły Podstawowej nr 11
  2. Kornelia Sajek ze Szkoły Podstawowej nr 13
  3. Laura Jarosz ze Szkoły Podstawowej nr 6
  4. Dominika Krupa ze Szkoły Podstawowej nr 11
  5. Amelia Gawryś z Niepublicznej Szkoły Podstawowej

Wszystkim laureatom i osobom wyróżnionym oraz ich opiekunom muzycznym i językowym serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy przyznają,  że wersja online konkursu nie jest tym samym co bezpośrednie spotkanie z wykonawcami, dlatego już  dzisiaj zapraszają wszystkich lubiących śpiewać w językach obcych na kolejną już 4. edycję konkursu w przyszłym roku.