Projekt SUNFLOWER STORY w klasie 3c SP8

Uczniowie z klasy 3c SP8 postanowili w przenośni i dosłownie przenieść na grunt praktyczny podręcznikową opowieść o słonecznikach. Przedstawiamy fotorelację z tego klasowego projektu łączącego wiadomości z przyrody, zajęć praktycznych i oczywiście języka angielskiego.

Nasza historia zaczyna się 14 maja, w dniu, w którym umieszczamy ziarna słonecznika w kubeczkach napełnionych ziemią. Następnie wykonujemy osłonki na kubeczki, które wiele mówią o nas i naszych zainteresowaniach. I teraz najtrudniejsza część projektu … czekamy i obserwujemy! Naszym słonecznikom kibicujemy każdego dnia i wkrótce nasza cierpliwość zostaje nagrodzona – pojawiają się pierwsze kiełki !!!, Roślinki szybko rosną i wkrótce nasze słoneczniki mają już łodyżkę i parę listków. Bacznie obserwując następne fazy wzrostu i pojawienie się kolejnych par listków, wykonujemy plakat przedstawiający cykl rozwoju słonecznika. Z końcem maja nasze słoneczniki są już tak duże, że prawie uciekają nam z kubeczków! Najwyższy czas przesadzić je do ziemi, co ostatecznie ma miejsce 2 czerwca!! I znów kibicujemy naszym słonecznikom by wyrosły wysokie, silne i piękne a jesienią obdarowały nas pysznymi, zdrowymi nasionami, którymi chętnie podzielimy się z sikorkami!!
Nad projektem czuwała pani Magdalena Graniczka, nieoceniona pomocą służyła pani Dagmara Pszeniczna a wykonawcami projektu, z ogromnym zaangażowaniem, byli uczniowie klasy 3c. Brawa dla nich!!
>>>>>link do zdjęć<<<<<