KWIATY DLA ZIEMI

Światowy Dzień Ziemi to najbardziej znane i najczęściej obchodzone  święto ekologiczne, a jednocześnie zbyt często poświęcone zakazom i nakazom. W tym roku postanowiliśmy uczcić  ten wyjątkowy dzień w odmienny sposób. Zaprosiliśmy naturę do naszego miasta.

Uczniowie  V Liceum Ogólnokształcącego oraz Szkoły Podstawowej nr 8 wykonali ekologiczne doniczki, w których posadzili różne gatunki kwiatów. Tak przygotowane projekty porozwieszali  w przestrzeni miejskiej z tabliczką „podlej mnie”. Chcemy w ten sposób skłonić wszystkich do refleksji nad pięknem otaczającej nas przyrody, ale też zwrócić uwagę mielczan na problematykę ochrony środowiska. Wyjdźcie z domu na spacer, rozejrzyjcie się dookoła, sprawdźcie, czy  w waszej okolicy pojawiły się takie kwiatoumilacze. Zadbajmy o nie wspólnie, tak jak wspólnie powinniśmy troszczyć się o naszą planetę Ziemię.

W tym wyjątkowym dniu uczniowie klas biologiczno-chemicznych naszego liceum będą uczestniczyli również w wykładzie  zorganizowanym przez Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego pt. „Odzyskać (naszą?) Ziemię”. Pozostałe klasy zapoznają się z problematyką zmian klimatycznych  podczas webinarium www.lekcjezklimatem.pl . Zachęcamy wszystkich mielczan do udziału w tym wydarzeniu oraz do podjęcia w tym wyjątkowym dniu (i nie tylko) własnej inicjatywy na rzecz ochrony przyrody.

Zdjęcia przedstawiają prace uczniów VLO i SP8, są to różnorodne kwiaty i rośliny  w doniczkach, które powieszone na ogrodzeniu szkolnym. W każdej doniczce znajduje się też krótka wiadomość dla przechodnia, np. „podlej mnie”, lub „kwiaty dla ziemi”.