JASEŁKA W ZSO NR 1

20 grudnia 2019 r. uczniowie z V LO tradycyjnie wystawili Jasełka dla całej społeczności szkolnej. Na początku prowadzący: Julita Gruszka i Patryk Ryba przypomnieli głębię Świąt Bożego Narodzenia. W roli Maryi wystąpiła Weronika Śliwińska zaś św. Józefa odegrał Bartłomiej Bryk. Zebrani usłyszeli  wzruszające teksty poetyckie polskich twórców. Solistki:  Julia Cyran, Julia Chmiel, Marlena Krężel, Aleksandra Myszka, Magdalena Nowak,   Klaudia Wasserman (V LO) oraz Zuzanna Pleban (Szk. Podst. nr 8) wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój pięknym wykonaniem tradycyjnych kolęd.

Na scenie pojawił się orszak anielski. W roli aniołów wystąpiły licealistki: Aleksandra Bartkowicz, Barbara Cichoń, Kinga Kozioł, Marlena Krężel, Magdalena Nowak, Klaudia Pleskaczuk, Aleksandra Stadnik. W orszaku do Nowonarodzonego Dzieciątka przybyli pasterze (Paweł Król, Tomasz Kubik, Dominik Nowak, Karol Zalotyński, Samuel Zoccarato z kl. VII) a także Trzej Królowie (licealiści: Kacper Kozik, Jakub Pieróg, Francesco Trzpis). Piękną  oprawę muzyczną z akompaniamentem gitarowym zapewniły maturzystki z klasy III A, które w ubiegłym roku zajęły I miejsce na IX Szkolnym Przeglądzie kolęd i pastorałek (Wanesa Wołowiec, Aleksandra Bartkowicz, Kinga Kozioł, Klaudia Fijał, Marcelina Cyganowska, Wiktoria Kania, Pamela Głowacka,  Maria Pinto, Klaudia Gawron, Zuzanna Skoczylas, Dominika Woś). Wiele radości wzbudził orszak kolędników wędrujący do Świętej Rodziny z gwiazdą i turoniem na czele (Oliwia Dąbrowska,  Oliwia Kowalska, Aleksandra Myszka, Karol Surowiec).Jasełka były przedstawiane trzykrotnie dla poszczególnych grup wiekowych: dla uczniów ze Szk. Podst. nr 8 oraz V LO. Szczególnie wzruszający był występ uczniów z klasy I c ze Szk. Podst. nr 8, którzy razem z licealistkami zaśpiewali kolędę „ Dzisiaj w Betlejem.” Całość zakończyły życzenia świąteczne, złożone przez dyrektora szkoły: panią mgr Joannę Gładyszewską oraz panią wicedyrektor dr Małgorzatę Herchel.

Jasełka, okolicznościowe dekoracje, stroje, grę aktorską i oprawę muzyczną przygotowali  uczniowie i wolontariusze z ZSO nr 1 według scenariusza i pod kierunkiem pani dr Jolanty Witek. Nagłośnienie zapewnili  licealiści:  Filip Draguła i Kacper Sobczyk  pod kierunkiem pana mgr Zygmunta Sumca, który całość przedstawienia jasełkowego uwiecznił  na fotografiach.  Po wspólnych, pamiątkowych zdjęciach uczniowie razem z nauczycielami udali się do sal lekcyjnych na Wigilie klasowe.

Tekst: Jolanta Witek

Zdjęcia: Zygmunt Sumiec