PŁASKIE i PRZESTRZENNE – Mali Inżynierowie w świecie kropek

Dyktanda są nie tylko na lekcjach języka polskiego. O tym przekonali się Mali Inżynierowie z klas piątych Szkoły Podstawowej nr 8 w Mielcu. W dniu 3 grudnia 2019 roku uczennice klas piątych szkoły podstawowej w ramach  Projektu Edukacyjnego „Mały Inżynier” uczestniczyły w zajęciach z matematyki „PŁASKIE I PRZESTRZENNE – Mali Inżynierowie w świecie kropek”.

Pod czujnym okiem nauczycielki Małgorzaty Herchel uczennice  rozwijały swoją percepcję wzrokową i  usprawniały ruchy rąk rozwiązując dyktanda graficzne. Na zajęciach dziewczynki ćwiczyły orientację  przestrzenną i koordynację wzrokowo-ruchową. Praca z dyktandami polegała na łączeniu linią prostą kropek w polach oznaczonych literami i cyframi. Powstałe w ten sposób rysunki – figury geometryczne stanowiły podstawę do dalszych ćwiczeń: kolorowania i dorysowywania elementów. Ćwiczenia takie kształtują wyobraźnię, umiejętności grafomotoryczne, angażują podstawowe procesy myślowe, poprawiają koncentrację uwagi oraz ćwiczą percepcję wzrokową. Zajęcia w ramach projektu stwarzają okazję do dobrej i kształcącej zabawy dzieci.