Konkurs rysunkowy

27 listopada br. w bibliotece ZSO nr 1 w Mielcu miało miejsce wręczenie nagród i dyplomów w szkolnym konkursie rysunkowym pt: „Czytam i ilustruję”. Konkurs realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przeznaczony był dla chętnych uczniów z klas nauczania wczesnoszkolnego, a nagrody  zwycięzcom wręczyła Pani Wicedyrektor Małgorzata Herchel.

Ilość wykonanych przez uczniów prac przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania, za co serdecznie dziękujemy wszystkim ich autorom. Najlepsze prace wybrali sami uczniowie nauczania początkowego oddając przysługujące im głosy na ich zdaniem wyróżniające się rysunki. I tak 74 głosy otrzymała praca do wiersza „Lokomotywa” Juliana Tuwima, wykonana przez uczennicę klasy I A Maję Dereń, opiekun Pani Dagmara Pszeniczna i to ona zajęła pierwsze miejsce w konkursie. Drugie miejsce i 53 głosy otrzymała praca Gabrieli Misiak z klasy III B, opiekun Pani Bożena Harchut, do baśni braci Grimm pt. „Roszpunka”. Zaś trzecie miejsce  i 33 głosy przypadły Amelii Ciebień z klasy I C, opiekun Pani Paulina Metlak, za rysunek Dzwoneczka z powieści „Piotruś Pan” J. M. Barrie’go. Każda z tych prac została wykonana inną techniką, czasami bardzo pracochłonną, a pomysłowość ich autorów okazała się ogromna. Zapraszamy do obejrzenia wystawy pokonkursowej, która umieszczona będzie na korytarzu prowadzącym do segmentu sportowego, tuż przy pomieszczeniach klas pierwszych, aby samodzielnie ocenić wytwory artystyczne naszych uczniów.

Nauczyciele bibliotekarze.