Konkurs recytatorski

22 listopada bieżącego roku w bibliotece szkolnej ZSO nr 1 w Mielcu odbyło się wręczenie nagród w szkolnym konkursie recytatorskim „Teatr jednego aktora”. Nagrody wręczała Dyrektor ZSO nr 1 Pani Joanna Gładyszewska. Konkurs jest efektem realizowanego w Szkole Podstawowej nr 8 w Mielcu czytelniczego programu edukacyjnego pt. „Wierszykomania”, który z kolei jest częścią ogólnopolskiego Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Konkurs „Teatr jednego aktora” przebiegał w dwóch etapach i dotyczył uczniów nauczania początkowego. Na etapie pierwszym, który realizowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej przy wsparciu nauczycieli bibliotekarzy, miał miejsce wybór repertuaru do recytacji oraz eliminacje wewnątrz poszczególnych klas, dzięki którym wyłoniono uczestników rywalizacji na poziomie między klasowym.

Zwycięzcą zmagań recytatorskich na poziomie klas pierwszych SP została Nikola Leśniak z klasy I A, opiekunem jest Pani Dagmara Pszeniczna, która recytowała wiersz Brzechwy pt. „Samochwała”. Wyróżnienia na tym poziomie otrzymali Martyna Bajor z klasy I A, Julia Tomza z klasy I A oraz Gabriela Kulińska z klasy I B.

Zwycięzcą zmagań recytatorskich na poziomie klas drugich SP została Weronika Godek z klasy II B, opiekunem jest Pani Małgorzata Szuba, która recytowała wiersz Gellner pt. „Bosa osa”.  Wyróżnienia na tym poziomie otrzymali Anna Pietruszka z klasy II B, Ernest Rączka z klasy II B oraz Julia Blicharz z klasy II D.

Zwycięzcą zmagań recytatorskich na poziomie klas trzecich SP została Kinga Wrzesień z klasy III A, opiekunem jest Pani Renata Kmiecik, która recytowała wiersz Gray’a i Field’a pt. „Hej, żaba”. Wyróżnienia na tym poziomie otrzymali Barbara Gibek z klasy III C, Ignacy Skowron z klasy III B oraz Alicja Sudoł z klasy III B.

Wszystkim laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu umiejętności recytatorskich.

Nauczyciele bibliotekarze ZSO nr 1.