Lekcje misyjne

Na lekcjach religii w październiku, obchodzonym na świecie pod nazwą  Nadzwyczajnego  Miesiąca Misyjnego mieliśmy okazję poznać pracę misjonarzy duchownych i świeckich na misjach. Rekwizyty z odległych krajów przybliżyły uczniom kulturę ludzi żyjących w bardzo trudnych warunkach. Dodatkowym uzupełnieniem były okolicznościowe wystawy misyjne w salach lekcyjnych przygotowane przez wolontariuszy.

Katechezy misyjne przeprowadzone zostały w ZSO nr 1 przez zespół katechetów: siostrę Barbarę Pach, panią Jolantę Witek i ks. Krzysztofa Olszaka. Szczególnym gościem była  zaproszona na lekcje religii  siostra Dawida  z misyjnego Zgromadzenia Sióstr Służebnic Ducha Świętego, która opowiadała o misjach a także pokazała uczniom interesujące prezentacje. Siostra Dawida podzieliła się  doświadczeniem ponad 20 letniej pracy na misjach w Papui, Nowej Gwinei, Rumunii, Mołdawii. O pracy na misjach w Rumunii opowiadała także siostra Barbara. Wolontariuszki z ZSO nr 1pod kierunkiem pani Jolanty Witek  przygotowały przedstawienie misyjne dla dzieci z naszej szkolnej świetlicy. Warto zaznaczyć, że niektórzy uczniowie zaangażowali się także w przygotowanie przedstawienia misyjnego w Kościele w Niedzielę Misyjną oraz  prowadzenie modlitwy różańcowej.

Oprac. Jolanta Witek, s. Barbara Pach