Sukcesy licealistek w Powiatowym konkursie poezji „Barwy naszej Ojczyzny”

7 listopada br. w  nowym budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu już po raz dziewiąty rywalizowali uczestnicy Powiatowego konkursu poezji „Barwy mojej Ojczyzny.” Organizatorem konkursu było Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893” oraz Miejska Biblioteka Publiczna Samorządowego Centrum Kultury. Konkurs wpółfinansował Powiat Mielecki.

Konkurs został wpisany na listę konkursów kuratoryjnych i sukcesy uczniów można odnotować na świadectwie szkolnym. V LO zgodnie z regulaminem konkursu mogło reprezentować cztery najlepsze osoby wyłonione w kategorii eliminacji szkolnych oraz cztery osoby z Organizacji Szkolnego Wolontariatu. V LO reprezentowało pięciu uczestników: 4 wolontariuszy: Aleksandra Bartkowicz, Marlena Krężel, Aleksandra Myszka, Patryk Ryba oraz Julia Cyran. Miło nam poinformować, że Marlena Krężel z kl. II B reprezentująca Szkolny Wolontariat (przygotowana pod kierunkiem dr Jolanty Witek) zdobyła  III miejsce. Wyróżnienie otrzymała Julia Cyran z kl. II C. Obydwie reprezentantki otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst: J. Witek, zdjęcia: U., T. Krężel