„Mali Inżynierowie” w Muzeum Elektroniki w Krakowie

W dniu 23 października 2019 roku „Mali Inżynierowie” ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Mielcu odwiedzili Muzeum Elektroniki, jedyne takie miejsce w Krakowie, gdzie „ cofnęli się w czasie” do czasów, kiedy polski przemysł elektroniczny pracował pełną parą.

Uczniowie oglądali  niesamowitą kolekcję sprzętu elektronicznego oraz brali udział w zapierających dech  w piersiach eksperymentach  m. in. z generatorem Van De Graaffa.

„Mali Inżynierowie” poznali ciekawą historię otaczających  i stosowanych przez nich maszyn elektronicznych.  Następnie uczniowie samodzielnie konstruowali przetwornicę, która pozwoliła stworzyć źródło światła w najnowszej technologii ” LED „. Po skończonych warsztatach uczestnicy zabrali  do domu swój własnoręcznie skonstruowany wynalazek.

Zajęcia prowadzone były w wygodnej sali, gdzie uczniowie  mieli do dyspozycji stoliki montażowe wraz z wyposażeniem oraz interaktywne monitory wspomagające proces konstrukcji.

Wycieczka została zorganizowana w ramach Projektu Edukacyjnego „Mały Inżynier” przez koordynatorów – Małgorzatę Marię Herchel oraz Iwonę Litwińską – Robak.