W hołdzie Wielkiemu Rodakowi św. Janowi Pawłowi II

41 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową przypadająca 16 października i XIX Dzień Papieski obchodzony 13 października pod hasłem: ”Wstańcie, chodźmy!” stały się inspiracją  do przypomnienia nie tylko biografii  Świętego  ale też  wciąż aktualnego nauczania. Wolontariuszki z V LO pod opieką pani Jolanty Witek przygotowały w szkole wystawę pt. ”W hołdzie Wielkiemu Rodakowi” oraz montaż słowno – muzyczny dla uczniów ze świetlicy szkolnej.

We wszystkich klasach nauczyciele religii przeprowadzili papieskie katechezy. Licealiści w panelach dyskusyjnych w oparciu o nauczanie papieża  podjęli szczegółowe dyskusje na temat roli Kościoła, sakramentów, rodziny, dzieci, młodzieży, świata nauki, osób starszych i chorych. Pielgrzymki papieskie, zwłaszcza te do Ojczyzny  były osobnym tematem rozważań. Uczniowie czytali wybrane fragmenty poezji Karola Wojtyły oraz Testament papieża.

Oprac. J. Witek