Wycieczka klas trzecich na lotnisko

22 października uczniowie klas trzecich naszej szkoły wraz z wychowawczyniami  byli na  wycieczce na lotnisku w Mielcu. Dzieci poznały różne typy samolotów m.in.  AN-2,,Antek”, PZL M18,,Dromader”, Cessna 152 i Seneca V.

Dowiedziały się wielu ciekawych informacji na temat budowy samolotów i ich przeznaczenia – do oprysków , gaszenia pożarów i szkolenia pilotów. Ciekawostką dla dzieci była wiadomość  że  samolotem ,,Antek ”  pilot W.Miszkurka obleciał świat dookoła. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość przebywania w kabinie pilota za sterami samolotu. Na zakończenie wszyscy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie. Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła uczniom wielu ciekawych i niezapomnianych wrażeń.