Szkolny Wolontariat V LO

Zapraszamy Was  do Szkolnego Wolontariatu! Jak widać spotkania ruszyły pełną parą. Młodzi ludzie o wielkich sercach, wrażliwi, utalentowani, którzy pragną poświęcić swój wolny czas i zdolności dla innych są zawsze mile widziani w naszych szeregach!

Warto dodać, że Wolontariat ma swoją kilkunastoletnią historię. Pomagamy potrzebującym, przygotowujemy wieczory literackie, występy artystyczne, przedstawienia dla dzieci  ze świetlicy szkolnej czy przedszkoli, wyjeżdżamy do Domu Dziecka w Skopaniu, do chorych do  Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego. Spotykamy się z seniorami, organizujemy  świąteczne zbiórki żywności w sklepach, zbieramy zakrętki dla chorych dzieci, współpracujemy z Podkarpackim Hospicjum w Rzeszowie,  prezentujemy Jasełka, uczestniczymy w akcji „Kolędnicy Misyjni,” bierzemy udział w różnych konkursach, rozwijając pasje i talenty. Założycielem i opiekunem grupy jest dr Jolanta Witek. Spotkania odbywają się systematycznie w każdą środę w sali nr 19 o godz.13.30. Działamy w grupach zadaniowych. Każdy znajdzie coś dla siebie! Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!