Szkolny Konkurs na wielkanocny stroik rozstrzygnięty

Przed Świętami Wielkanocnymi został podsumowany Konkurs na stroik wielkanocny ogłoszony przez Szkolny Wolontariat pod opieką pani Jolanty Witek. Na konkurs wpłynęło 27 pięknych, różnorodnych prac. Były to pisanki, baranki, zajączki czy pomysłowe stroiki, a nawet maskotki.

Dziękujemy bardzo wszystkim Wykonawcom, ich Rodzicom i  Rodzinom, które wspólnie podjęły się przygotowania stroików wiedząc, że łączy nas wszystkich piękny cel: pomoc chorym wychowankom z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno -Wychowawczego przy ul. Wojsławskiej 278 w Mielcu. Za zgodą Rodziców stroiki zostały sprzedane, a  dochód ze sprzedaży w kwocie 350 zł został w całości  wpłacony na konto Ośrodka z przeznaczeniem na zakup specjalnej huśtawki rehabilitacyjnej, na którą zmieści się też wózek inwalidzki. Są bowiem  w OREW-ie dzieci, które nie poruszają się samodzielnie. Szerzej o tej akcji można poczytać na stronie OREW-u (www. psouu.mielec.pl). Komisja konkursowa w składzie: pani Marta Błachowicz, pani Joanna Morytko i pani Jolanta Witek tytuł laureata przyznały Jagodzie Nowak z kl. I d. Równorzędne wyróżnienia otrzymali: Liliana Radoń z kl. I a, Kamila Bocian, Gabrysia Paluch, Wiktoria Tkaczyk, Helenka Trzpis z kl. I d, Kamil Wilczek z kl. II b, rodzeństwo: Angelika Czechura z kl. V b i Wiktor Czechura z kl. II a, Lena Bździkot z kl. IV b,  Amelia Matusik z kl. V a, Kaja Dudek, Oliwia Kobos i  Julka Piękoś z kl. V b, Jakub Chojecki z kl. VI, Wiktor Łukawski i Mateusz Pęcak z kl. VII. We wtorek 30 IV br wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze, o które zadbali organizatorzy konkursu. Nad sprzedażą stroików czuwały panie: Agnieszka Łukawska i Jolanta Witek. Ponadto dyplom za udział w konkursie otrzymała klasa I d, która wykonała najwięcej pięknych stroików. Gratulujemy wszystkim wyróżnionym, dziękujemy Wychowawcom, Rodzicom i Wszystkim, którzy wsparli to piękne dzieło. W imieniu organizatorów dziękujemy za miłe słowa i wyrazy uznania a także potwierdzenia, że warto i trzeba kontynuować takie akcje, gdyż nie tylko rozwijają talenty artystyczne ale uczą wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Tekst i zdjęcia: Jolanta Witek