Szkolny Festiwal Talentów

1 kwietnia br. w naszej szkole odbył się Festiwal Talentów zorganizowany przez Samorząd Szk. Podst. nr 8  i Szkolny Wolontariat pod opieką pani dr Jolanty Witek i pana mgr Macieja Kosztyły. Na zaproszenie organizatorów zgłosili się młodzi utalentowani uczniowie. W czasie Festiwalu, który poprowadziły gimnazjalistki: Emilia Król i Wiktoria Smoleń wystąpili najpierw uczniowie z kl. I a, którzy pod opieką wychowawczyni – pani mgr Beaty Maruszak – zaprezentowali swoje umiejętności wokalno-instrumentalne. Następnie niezwykle utalentowane pary taneczne z kl. I d: Helenka Trzpis i Karol Żarów oraz Tomasz Wiech i gościnnie Marta Wiech zachwyciły publiczność pięknymi pokazami tanecznymi. Młodzi tancerze mają na swoim koncie wiele sukcesów w turniejach tanecznych, zaś cała klasa I d uczestniczy w zajęciach tanecznych w Kulturniku.

Przedstawiciele klas drugich – uczestnicy  konkursów poezji – Ksawery Jeżowski, Angelika Burek z kl. II a, Ala Sudoł,  Ignacy Skowron z kl. II  b oraz Jan Wójcik z kl. II c recytowali wiersze polskich twórców. Najliczniejszą grupę stanowiły uczennice, które zaśpiewały piosenki, prezentując swoje umiejętności muzyczne. Wśród wykonawców były: Kinga Wrzesień z kl. II a, Wiktoria Klamka z kl. IV a, Karolina Lesińska, Dominika Banaś z kl. V a, Oliwia Bugaj, Ola Błachowicz, Julka Piękoś, Julka Pisarczyk, Laura Barszczewska z kl. V b, Zuzanna Pleban z kl. VII oraz gimnazjalistka Emilia Pszeniczna. Ogromne  uznanie publiczności zdobyli: Hubert Smoleń z kl. V  b, nasz szkolny mistrz  w układaniu kostki Rubika oraz szermierze: Marysia Ciszczoń z kl. IV b (wielokrotna medalistka i talent roku) i gimnazjalista Piotr Urban z kl. III e. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy a także słodycze, o które zadbali organizatorzy. W jury festiwalowym zasiadła komisja w składzie:  mgr Alicja Piechota, dr Jolanta Witek, mgr Maciej Kosztyła. Gościem honorowym była pani wicedyrektor dr Małgorzata Herchel. Okolicznościową wystawę przygotowały wolontariuszki z kl. III b i kl. III c. W czasie Festiwalu wszyscy mogli obejrzeć ekspozycje  prac plastycznych wykonanych  na Konkurs Biblijny, zorganizowany przez nauczycielki religii: siostrę mgr Barbarę Pach i dr Jolantę Witek. W  czasie Festiwalu pani wicedyrektor  dr Małgorzata Herchel wręczyła dyplomy i słodycze uczniom nagrodzonym w Konkursie Biblijnym. Zainteresowanie wzbudziły ilustracje zespołów muzycznych, przygotowane przez uczniów  pod kierunkiem plastyka pana mgr Edwarda Kociańskiego. Na koniec nagrody otrzymały także prowadzące Festiwal- niezwykle utalentowane muzycznie gimnazjalistki z kl. III e: Emilka Król i Wiktoria Smoleń oraz ich klasowi koledzy, którzy odpowiadali w czasie Festiwalu i wielu szkolnych imprez za przygotowanie nagłośnienia i obsługę techniczną: Oleksander Lewczyk i Filip Rucki. Całość Festiwalu udokumentował na fotografiach nauczyciel informatyki pan mgr Zygmunt Sumiec. Występy uzdolnionych artystów wzbudziły uznanie zgromadzonej licznie publiczności: uczniów, przedstawicieli rodziców i nauczycieli. Z pewnością tradycja Festiwalu, promującego młode talenty wpisze się na stałe w kalendarz szkolnych imprez.

Tekst: Jolanta Witek

Zdjęcia: Zygmunt Sumiec