Konkurs Biblijny „Ilustruję Ewangelię wg św. Łukasza”

W naszej szkole nauczycielki religii: siostra mgr Barbara Pach i dr Jolanta Witek zorganizowały Plastyczny Konkurs Biblijny dla uczniów z kl. I – V. Najpierw zostały przeprowadzone katechezy o Piśmie Świętym, projekcje filmów a następnie chętni uczniowie wykonywali prace plastyczne ilustrujące Ewangelię wg św. Łukasza. Warto przypomnieć, że każdego roku w ZSO nr 1 odbywają się takie konkursy. Dzieci przygotowały piękne ilustracje, które znalazły się na szkolnej wystawie i przez 4 tygodnie wszyscy odwiedzający nasza szkołę mogli je podziwiać na korytarzu szkolnym.

W czasie Szkolnego Festiwalu Talentów pani wicedyrektor dr Małgorzata Herchel oraz dr Jolanta Witek  wręczyły pamiątkowe dyplomy, egzemplarze Pisma Świętego i  słodycze, o które postarały się organizatorki konkursu. Komisja złożona z katechetów tytuł laureata przyznała Karolowi Żarów(kl. I d), Zuzannie Rząsa (kl. II b), Hubertowi Smoleniowi (kl. V b). Wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Barszcz (kl. I a), Nikola Kłoda (kl. I a), Mateusz Świątek (kl. I c), Natalia Misiek (kl. I c), Xawery Tenczyński (kl. I d), Ewa Kołodziej (kl. II a), Kinga Wrzesień (kl. II a), Wiktoria Gawlak (kl. II b), Julia Kopera (kl. II b), Martyna Bednarz (kl. V b).

Dziękujemy serdecznie Rodzicom najmłodszych uczniów za życzliwą pomoc i miłą współpracę,  za prawdziwie  rodzinne, biblijne katechezy domowe. Serdecznie gratulujemy wyróżnionym i nagrodzonym oraz dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w Konkursie Biblijnym.

Tekst i zdjęcia: J. Witek