Wycieczka Małych Inżynierów do Parku Rekreacyjnego Zoom Natury w Janowie Lubelskim

Park Rekreacyjny Zoom Natury to pierwsze w Polsce interaktywne centrum nauki oraz rekreacji dedykowane środowisku naturalnemu i ekologii zlokalizowane nad zalewem w Janowie Lubelskim.

Zoom Natury obejmuje ogromny park rekreacji (ponad 10 ha) i piaszczystą plażę nad Zalewem Janowskim, jeden z najatrakcyjniejszych w Polsce parków linowych, plac pozytywnej energii, pasaże spacerowe z fontannami, ścieżki rowerowe, siłownie oraz nowoczesne laboratoria edukacyjne łączące aktywne poznawanie świata z zabawą. To świetne miejsca na wypoczynek połączony z nauką ornitologii, przyrody, ekologii, ogrodnictwa, fotografii.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 z klas IV i V w ramach Projektu „ Mały Inżynier” w dniu 26 kwietnia 2019 r zwiedzali z animatorami interaktywne Laboratorium główne Zoomu Natury, a w nim laboratorium „Runo leśne”, „Laboratorium Awifauny i Troposfery ”oraz  „Laboratorium Recyklingu i Energii”. Ponadto brali udział w warsztatach tematycznych  pt. „ Eksperymenty szalonego chemika” oraz wykazali się niezwykłymi umiejętnościami współpracy grupowej, wiedzą, sprytem oraz zaangażowaniem podczas całej Gry terenowej – tj  rywalizacji drużyn poszukujących ukrytych zadań na terenie parku Zoomu Natury.

Wycieczka została zorganizowana dzięki wsparciu finansowemu Ambasadora Projektu – Firmy Autopart z Mielca.