Wolontariusze przeprowadzili świąteczną zbiórkę żywności

Systematycznie od wielu lat w okresie przedświątecznym kilkudziesięciu wolontariuszy uczestniczy w niezwykłej akcji pomocy potrzebującym. Za zgodą rodziców dyżurują w sklepach (w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych) i zbierają żywność. Zbiórki zostały przeprowadzone w czterech terminach: 23.11.2018r.(piątek), 24.11.2018r.(sobota) oraz 30.11.2018r.(piątek) i 1.12.2018 r.(sobota) w następujących sklepach: Stokrotka (ul. Kocjana), Groszek (Rynek), Jubilatka(ul. Sękowskiego),AK (ul. Piaskowa, Legionów i Jagiellończyka), Delikatesy (ul. Lelewela oraz Al. Ducha Świętego), ABC (ul.3 Maja), Orzech (Al. Ducha Świętego). Wszystko przebiegało bez zakłóceń.

Zebrano w sklepach łącznie kilkaset kilogramów żywności, która została przetransportowana przez członków Akcji Katolickiej do CARITAS przy parafii p.w. Ducha Świętego w Mielcu. Panie z Caritasu, jak zawsze przygotowały paczki, które zostaną przed Świętami przekazane najbardziej potrzebującym. Zbiórki są systematycznie organizowane przez Akcję Katolicką w parafii Ducha Świętego w Mielcu we współpracy z Wolontariatem z Gimnazjum nr 3 i V Liceum Ogólnokształcącego oraz z Niepublicznego Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego. W tym roku dołączyły wolontariuszki ze Szkoły Podst. nr 8 (kl. V b) a także uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych. Koordynatorami akcji byli: prezes Akcji Katolickiej: mgr inż. Jerzy Studziński, przewodnicząca Caritas: mgr inż. Teresa Skrzyniarz oraz opiekunka Wolontariatu dr Jolanta |Witek. Bardzo dziękujemy wolontariuszom (którzy ochoczo, z radością i uśmiechem ruszyli do akcji), rodzicom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przebiegu świątecznej zbiórki żywności.

Tekst: J. Witek, foto: J. Studziński