Podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „NA OLIMPIE”

30 listopada 2018 r. odbyło się uroczyste podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastycznego „NA OLIMPIE”. Konkurs zorganizowany został przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Św. Jadwigi Królowej w Mielcu w PZPSW oraz „Stowarzyszenie DLA WAS” w ramach X edycji akcji „CAŁY POWIAT CZYTA Z DZIEĆMI”.

Na konkurs wpłynęło 205 prac plastycznych z 17 placówek z terenu powiatu mieleckiego. Tym bardziej cieszy fakt, że pięciu uczniów z klasy Ic Szkoły Podstawowej nr 8 zostało jego laureatami. Nagrodzeni w składzie: Drożdż Mateusz, Dul Samanta, Misiek Natalia, Stelmach Paweł, Świątek Mateusz wraz z opiekunami: p. Renatą Kowalczyk i p. Aleksandrą Głowacz  oraz resztą klasy uczestniczyli w uroczystym podsumowaniu konkursu, które odbyło się w bajkowej scenerii u podnóża Olimpu.
Zaproszeni goście: starosta powiatu mieleckiego Lonczak Stanisław oraz pedagodzy ze szkół i przedszkoli powiatu czytali dzieciom wybrane mity. Jeden z nich ,, Demeter i Kora” uczniowie SOSW przestawili na scenie.
Pełni wrażeń laureaci otrzymali cenne nagrody. Później był wernisaż i słodki poczęstunek.