Andrzejki w klasie 2a

Dzień pełen magii i czarów w klasie 2a.

,,Święty Andrzeju daj nam znać co się z nami będzie dziać”?  Dzień 30 listopada był dla uczniów kl.2a bardzo wyjątkowy, pełen magii i czarów. Dzieci przeniosły się w świat wróżb i zabaw andrzejkowych.Zapoznały się z tradycją andrzejkową oraz różnymi przysłowiami i wspaniale bawili się przebrani za różne postacie.Wszyscy mogli zajrzeć w przyszłość dzięki wróżbom przygotowanym przez wychowawczynię R.Kmiecik oraz uczniów. Wśród wróżb znalazły się: magiczne serca, ustawianie butów, jaki kolor, magiczne cyfry i litery, wróżenie z kubków.Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i zabawą ze śpiewem.Znalazł się również czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.Z zaciekawieniem dzieci czekały na wróżbę ,,Kim zostaniesz?” losowały obrazki z zawodami które potem kolorowały.Czy wróżby się spełnią – pokaże przyszłość.I chociaż dzieci patrzyły na wróżby z przymrużeniem oka, to dały się porwać chwili i andrzejkowym zabawom.