Wielki finał szkolnego konkursu plastycznego pt. „Święci nas zachwycają”

22 listopada w świetlicy odbyło się uroczyste podsumowanie Szkolnego konkursu plastycznego pt. „Święci nas zachwycają,” zorganizowanego przez nauczycielki religii: siostrę Barbarę Pach i panią Jolantę Witek. W konkursie, którego celem było zdobywanie i pogłębianie wiedzy o świętych patronach wzięło udział ponad stu uczniów ze Szk. Podst. nr 8 i Gimnazjum nr 3. Najliczniejszą grupę stanowili najmłodsi, czyli uczniowie z klas pierwszych i drugich a także z klasy IV b i V b.

Jury w składzie: siostra Barbara Pach, pani Jolanta Witek i ks. Tomasz Krawiec wyłoniło laureatów i wyróżnionych, zgodnie przyznając, że wszystkie prace są wartościowe i piękne. Dlatego też rysunki przez cztery tygodnie tworzyły wystawy, które można było podziwiać w różnych miejscach szkoły, zwłaszcza tam, gdzie znajdują się sale lekcyjne klas I i II oraz na segmencie sportowym. W przygotowaniu wystaw prac plastycznych pomogli szkolni wolontariusze. Na uroczysty finał zostali zaproszeni tylko laureaci i wyróżnieni uczniowie. Dyplomy, nagrody książkowe, kalendarze i drobne upominki wręczyła pani dyrektor Joanna Gładyszewska wraz z siostrą Barbarą Pach i panią Jolantą Witek. Zebrani mieli okazję wysłuchać programu słowno-muzycznego o Świętych w wykonaniu uczniów z klas drugich. Wystąpili: Nikola Ruman, Kinga Wrzesień, Lena Kowalska, Jan Wójcik, Wiktor Głogowski, Adrian Weryński, Kamil Midura, Kinga Uzar oraz wolontariuszki – gimnazjalistki z kl. III: Natalia Duszkiewicz i Weronika Maruszak, przygotowane przez z panią J. Witek. Ponadto wszyscy uczestniczy otrzymali w klasach pamiątkowe obrazki. Nagrody zostały ufundowane przez organizatorki konkursu. Poniżej podajemy listę laureatów i wyróżnionych:

Tytuł laureata zdobyli:
Żaklina Zygarlicka, Wiktoria Tkaczyk, Julia Szęszoł, Liliana Pieczonka, Antoni Masajada, Szymon Durda, Tomasz Wiech, Xawery Tenczyński, Weronika Sondej, Veronica Taraszka z klas pierwszych;
Kamil Midura, Alicja Sudoł, Jan Wójcik z klas drugich;
Zuzanna Kilian, Wiktor Szrom, Kornelia Kubat (kl. IV b);
Martyna Bednarz, Magdalena Misiak, Hubert Smoleń (kl. V b);
Izabela Czech (kl. III a Gim. nr 3).
Wyróżnienia otrzymali: Natalia Świerczyńska, Gabriel Szatkowski, Liliana Radoń, Oskar Winiarz, Filip Janiec z klas pierwszych oraz Kinga Uzar, Małgorzata Heller, Wiktor Głogowski, Barbara Gibek, Szymon Michoń, Bartek Kozioł z klas drugich, Sara Kobylarz, Szymon Robak, Kornelia Matusik (kl. IV b), Aleksandra Błachowicz, Laura Barszczewska, Julia Zator (kl. V b).
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Tekst: Jolanta Witek
Zdjęcia: Zygmunt Sumiec