Mali Inżynierowie w tajemniczym panstwie Tangramii

W dniu 25 października 2018 roku Mali Inżynierowie z klas IV Szkoły Podstawowej nr 8 w Mielcu wybrali się w daleką podróż do tajemniczego państwa – Tangramii. Uczniowie poznali historię chińskiej ludowej łamigłówki – TANGRAMU, która liczy sobie 3 tysiące lat i została wynaleziona prawdopodobnie przez tybetańskich mnichów, a według legendy wymyślił ją uczony imieniem Tan. Każdy z uczniów po rozsypaniu „siedmiu sprytnych części” – „chi-chiao-tu” układał postacie, zwierzęta, ptaki oraz inne stworzenia żyjące i mieszkające w Tangramii. To na tych zajęciach, pod czujnym okiem opiekunek – Małgorzaty Herchel i Ewy Podgórskiej, Mali Inżynierowie rozwijali swoją wyobraźnię przestrzenną i zdolność kreatywnego myślenia. Uczyli się koncentracji i spostrzegawczości. Układanie tangramu ma sporo zalet – uczy logicznego myślenia, skłania do poszukiwania rozwiązań, a także wyzwala kreatywność.