Nowe pomoce naukowe dla uczniów klas I-II

W ostatnim czasie do szkoły dla uczniów klas I – II zostały zakupione nowe pomoce dydaktyczne, które będą wykorzystywane do pracy z dziećmi metodą Marii Montessori. Pomoce te pomogą w zrozumieniu i przyswojeniu przez dzieci trudnych, bo abstrakcyjnych działań z matematyki i pozwolą na rozwijanie motoryki małej, dzięki której łatwiej nauczą się pisania liter i czytania.

Gra w znaczki – pomoc służy do wykonywania działań: dodawania, mnożenia, odejmowania i dzielenia.

Duży Ruchomy Alfabet – służy do nauki budowania wyrazów i czytania.

Duże liczydło – pomoże w nauce mnożenia i zapisu pisemnego.

Duże pudełko dekonomiczne – to zestaw łańcuchów kolorowych pereł. Każdy łańcuch to odpowiedni kolor i odpowiednia ilość od 1 do 9. Dzięki temu dziecko nauczy się nazw ilości bez przeliczania koralików będzie potrafiło liczyć je w inny sposób niż po jednym. Wykorzystywane do wielu innych pomocy.

Tablica dzielenia – nauka dzielenia.

Metalowe ramki – służą do przygotowania ręki dziecka do pisania. Dziecko rozwija posługiwanie się kredką poprzez przyjemne ćwiczenie, które pomaga mu wyrobić niezbędną do pisania kontrolę dłoni, lekkość dotyku i umiejętność trzymania się w linii. Pomoc ta pomaga również  w  zrozumieniu wzorów geometrycznych i symetrii.

Tablica mnożenia – do nauki mnożenia i zapisu pisemnego.