Grand Prix pierwszej edycji miejskiego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej wyśpiewane!

W ostatni dzień maja w sali widowiskowej Centrum Edukacji Młodzieży ‘KANA’ odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej pod hasłem ‘Muzyka na językach’, zainicjowany i zorganizowany przez naszych nauczycieli języków oraz muzyki. W pierwszej edycji tegoż konkursu wzięli udział uczniowie miejskich szkół podstawowych, klas szóstych i siódmych oraz uczniowie oddziałów gimnazjalnych. Ta muzyczna impreza była doskonałą okazją do zaprezentowania muzycznych i językowych talentów mieleckiej młodzieży.

Na scenie zabrzmiały piosenki w czterech różnych językach obcych nauczanych w szkołach: języku angielskim, francuskim, hiszpańskim i niemieckim. I w takich właśnie kategoriach oceniane były wykonania. Muzyczno – językowe jury konkursu /pan Marcin Pokusa, pan Maciej Kosztyła, pani Marta Horeczy, pani Elżbieta Mysińska, pani Lucyna Przybyło, pani Beata Zubiel/ wyłoniło następujących laureatów:

Bartłomiej Dudzik, SP nr 1 – laureat w kategorii najlepsza piosenka w języku angielskim
Julita Małaszewicz, SP nr 9 – laureatka w kategorii najlepsza piosenka w języku francuskim
Martyna Krawczyk, SP nr 2 – laureatka w kategorii najlepsza piosenka w języku hiszpańskim
Angelina Gancarz, SP nr 1 – laureatka w kategorii najlepsza piosenka w języku niemieckim

Wisienką na torcie było przyznanie nagrody specjalnej Grand Prix, a wraz z nią statuetki ‘Mielecka nutka’, którą wyśpiewała w rockowym stylu w anglojęzycznym przeboju ‘Black Velvet’ Marlena Krężel.

Wiele wykonań spodobało się jurorom, którzy postanowili przyznać jeszcze oprócz nagród głównych, pięć wyróżnień w konkursie. Dyplomy powędrowały do następujących uczestników:
Julii Bodziony SP nr 6, Oliwii Girgis SP nr 8, Hanny Kozioł SP nr 3, Laury Pazdro SP nr 7,Wiktorii Smoleń SP nr 8. Nagrody rzeczowe w konkursie ufundował dyrektor ZSO nr 1 oraz sponsorzy firma Xerima oraz Van Berde.

Jakość wykonań, różnorodność językowa i ciekawa muzyczna interpretacja piosenek uczyniły konkurs barwnym muzycznym wydarzeniem, które, jak przyznają organizatorzy, z pewnością doczeka się kolejnej edycji.

Zatem, drodzy uczniowie, pamiętajcie, jeśli chcecie zaistnieć na scenie w piosence obcojęzycznej, szlifujcie języki obce i swój wokalny warsztat i czekamy na was w drugiej edycji za rok.