Zakończył się folkowy projekt „Polska na ludowo”

Zakończył się folkowy projekt „Polska na ludowo” realizowany w naszej szkole przez Fundację Wspierania Edukacji i Rozwoju EDU. Projekt rozpoczął się w styczniu, a skończył w kwietniu. Razem z dziećmi klasy 1a  w ramach projektu odbyliśmy podróż po Polsce „na ludowo”.

Dzieci zwiedzały różne regiony naszego kraju poznając ludowe pieśni i zwyczaje. Podczas 10 spotkań warsztatowych dzieci śpiewały, tańczyły, tworzyły plastyczne prace oraz gotowały. Przeprowadziliśmy warsztaty podhalańskie, kaszubskie, śląskie oraz kujawskie.

Były to warsztaty zarówno edukacyjne, jak i muzyczno – taneczne, plastyczne, kulinarne i rękodzielnicze. Poznaliśmy legendy polskie, tradycyjne stroje, uczyliśmy się języka kaszubskiego i śląskiego, zamieniliśmy w rękodzielników oraz kucharzy.

Głównym celem folkowych spotkań było rozbudzenie w dzieciach twórczej inwencji i kreatywności a prace stworzone podczas zajęć miały odzwierciedlać poznaną wiedzę na temat różnorodności kulturowej naszego kraju.

Zakończyliśmy projekt bogatsi o nowe doświadczenia. Wierzymy, że w dziecięcych główkach pozostały miłe wspomnienia. I mamy nadzieję, że mówimy sobie „do zobaczenia” na kolejnych spotkań twórczych.

Projekt „Polska na ludowo” został przeprowadzony w ramach działalności statutowej Fundacji EDU, w całości został pokryty z jej środków własnych.

Dziękujemy Fundacji EDU za poprowadzenie warsztatów, realizację projektu i podjętą współpracę.