Potrójny sukces w finale XVI Miejskiego Konkursu Ekologicznego „Mnie ta ziemia od innych droższa”

Miło nam poinformować, że nasze gimnazjalistki: Aleksandra Rokitowska (kl. II c), Oliwia Kojder (kl. II d), Emilka Roman (kl. II f) zostały laureatkami Miejskiego Konkursu „Mnie ta ziemia od innych droższa,” który wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Celem konkursu jest promowanie Mielca jako gminy dbającej o środowisko naturalne, zainteresowanie małą ojczyzną i walorami przyrodniczymi okolicy, kształtowanie świadomości ekologicznej, patriotycznej i rozwijanie aktywności twórczej.

W konkursie zorganizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Rzeszowie – Filia w Mielcu i Szkołę Podstawową Nr 3 im. Wojska Polskiego w Mielcu wzięło udział 165 uczniów szkół podstawowych z oddziałami gimnazjalnymi. Uczestnicy przygotowali swoje prace różnymi technikami plastycznymi (plakat, rysunek, malarstwo, techniki mieszane); wykorzystali surowce wtórne – powstały zabawki, rzeźby i przedmioty użytkowe;  opracowali prezentacje multimedialne; wykonali zakładki do książki i fotografie.

Tematy przedstawione przez uczestników konkursu to: „Skarby naszego miasta” – historyczne i przyrodnicze, „Jestem przyjacielem Ziemi – chronię przyrodę” – przedstawienie postaw proekologicznych istotnych dla środowiska miasta i okolicy, ukazanie obiektów sakralnych.

Nagrody ufundowane przez Gminę Miejską Mielec wręczali 19 kwietnia na uroczystym finale w Pedagogicznej Bibliotece: Arkadiusz Gałkowski – Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Mielcu, Elżbieta Lewandowska- wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Mielcu oraz Józefa Krasoń – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej. Nasze laureatki przygotowały prace konkursowe pod kierunkiem pani Jolanty Witek

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Prace wszystkich uczestników konkursu prezentowane są na wystawie w czytelni w Bibliotece Pedagogicznej. Zapraszamy!

Tekst i zdjęcia: Jolanta Witek