Szkolny konkurs fotograficzny „DAJ GŁOS” rozstrzygnięty!

Czy wiesz, że tysiące psów w Polsce spędza całe swoje życie na krótkiej uwięzi i cierpi z powodu upału i mrozu, deszczu i śniegu, a także wiatru? Trzymanie psów na łańcuchach przez cały czas jest niezgodne z prawem i niehumanitarne. Aby przybliżyć ten problem uczniom naszej szkoły, jak również mieszkańcom Mielca i okolic, klasa IIc gimnazjum pod opieką pani Agaty Graniczki realizuje projekt edukacyjny Pt: ”Zerwijmy Łańcuchy – przywiąż psa do siebie, nie do budy”.


W pierwszym etapie naszych działań zorganizowaliśmy konkurs Pt: „Daj głos” dla klas IV szkoły podstawowej, w którym uczestniczyło również kilkoro uczniów z klas młodszych. Dzieci przygotowały fotografie swoich domowych ulubieńców, które przemówiły ludzkim głosem. W tej niezwykłej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła Dominika Banaś z klasy IVa oraz jej świnka morska Mufinka, drugie miejsce przypadło Nikoli Ruman z klasy 1a za zdjęcie chomiczki Disy, trzecie miejsce zajęła Ewa Kołodziej z klasy 1a oraz jej koty: Rózia i Marian. Uczniowie klas IV-tych i I-szych w ogólnym głosowaniu wyróżnili także prace: Remigiusza Gładyszewskiego z klasy IV a, Magdaleny Ryś z klasy IV a oraz Martyny Świętek z klasy IVa. Gratulujemy autorom najlepszych fotografii. Wszystkim uczestnikom konkursu zazdrościmy talentu i wyobraźni. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w formie wystawy umieszczonej na korytarzu szkolnym obok Sali gimnastycznej. Zapraszamy do obejrzenia tej wyjątkowej ekspozycji.
Co dalej w naszym projekcie? Już niedługo każdy z uczniów naszej szkoły , jeśli tylko zechce, będzie mógł przywiązać się do budy, by zobaczyć, jak wygląda świat z perspektywy psa łańcuchowego. Przeprowadzimy też kampanię informacyjną jak reagować, gdy zobaczycie psa dręczonego przez człowieka. Poznacie również niektórych mieszkańców Mieleckiego Schroniska dla Zwierząt i ich historie.