Młodzież przygotowała „Szlachetną paczkę”

Szkolny Wolontariat gorąco i serdecznie dziękuje Dyrekcji, wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy włączyli się w przygotowanie „szlachetnej paczki” dla pewnej rodziny z trójką dzieci. Najstarsza z dziewczynek ma 14 lat, cierpi na poważną wadę wzroku i wymaga ciągłego leczenia. Tato ma 59 lat, jest po zawale i aktualnie choruje. Rodzina utrzymuje się z pracy na roli. Wszyscy mieszkają poza Mielcem, w małym skromnym domku. Najmłodszy – syn Paweł ma 10 lat i interesuje się piłką nożną. We współpracy z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego przygotowaliśmy 10 paczek z żywnością, odzieżą dla dzieci, środkami czystości, pościelą, ręcznikami, kocami, plecakami, przyborami szkolnymi dla dzieci. W paczkach znalazły się też między innymi gry edukacyjne, dwie piłki i radiomagnetofon. Paczki zostały dostarczone w niedzielę 11 grudnia Adresatom. Rodzina przyjęła te paczki, te nasze „dary serca” z ogromną radością i łzami wzruszenia. Wyrazy szczególnego uznania i podziękowania kierujemy do klas, które w całości włączyły się do akcji. Są to kasy gimnazjalne: klasa III b i III s 2 z wychowawczynią panią Martą Błachowicz, klasa III c i I s 1 z wychowawczynią panią Jolantą Krępą, klasa II d z wychowawczynią panią Izabelą Woszczyńską. Dziękujemy wszystkim dziewczętom z kl. II B V LO oraz Olgierdowi Grudzińskiemu, Wiktorowi Rzeszutkowi i Konradowi Juszyńskiemu z kl. II B z V LO. Dziękujemy wszystkim wolontariuszkom i wolontariuszom a zwłaszcza z kl. III c Gim. nr 3 oraz Kasi Przybyło, Martynie Piekarz z V LO, Gabrysi Stachowicz z Gim. nr 3 jak również Martynie Gorzkiewicz, Kamili Binek, Oliwii Dragan z kl. III s 1, Wiktorii Ochab, Zuzannie Sankowskiej z kl. III s 2 z NGMS. Za to, że pamiętaliście, że chcieliście podzielić się nie tylko rzeczami, ale swoim zaangażowaniem, troską i pamięcią, za ogromną wrażliwość, pomoc materialną i każde dobre słowo serdecznie dziękujemy!

Oprac. Wolontariusze z opiekunką J.W.
(szkolni koordynatorzy akcji „szlachetna paczka”)