Mała Biesiada Matematyczna w ZST w Mielcu

W dniu 5 kwietnia 2024 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyła się „Mała Biesiada Matematyczna” dla uczniów klas VIII. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy VII a – Kinga Wrzesień i Karol Hajdukiewicz oraz uczniowie klasy VII b – Kornelia Minor i Mikołaj Lesiński. Uczestnicy Biesiady Matematycznej doskonalili swoje umiejętności matematyczne w trzech konkurencjach.
Uczniowie naszej szkoły zdobyli I miejsce w konkurencji „Quiz matematyczno – fizyczny”.
Podczas przerwy między rozgrywkami uczniowie ze szkół partnerskich w ramach wymiany międzykulturowej Programu AFS Polska opowiadali o lekcjach matematyki w ich krajach.
Matematyczne rozgrywki, prowadzone pomiędzy reprezentantami 13 szkół i to głównie ósmoklasistami, wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji oraz pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.
Opiekun grupy – p. Małgorzata Maria Herchel