Rozśpiewana przerwa

W czwartek, 9 listopada, włączyliśmy się w ogólnopolską akcję „Rozśpiewana przerwa – patriotyczne śpiewanie”. Dokładnie o 11.25 szkolny korytarz zamienił się w operę i filharmonię w jednym. Oj działo się, działo!

Śpiewali i mali, i duzi. I nasi najmłodsi milusińscy, czyli uczniowie klas I i IV SP8, i „gimbusy”, i szkolni „seniorzy” zasiadający w ławkach V LO. Jedni w strojach regionalnych, inni w ubraniach w kolorach narodowej flagi… Część z tych, którzy pozostali w swoich codziennych strojach, przypięła biało-czerwone kotyliony. W akcję chętnie włączyli się uczniowie kochający muzykę, ale nawet ci mniej uzdolnieni wokalnie przystawali, niby mimochodem, i dawali się porwać się dźwiękom legionowych piosenek. A wszystko to dla Tej, która 99 lat temu powstała z martwych, Niepodległej i Niepokornej.