Z kolędniczymi odwiedzinami w Przedszkolu nr 8

11 stycznia wolontariusze z naszej szkoły zaprezentowali w Przedszkolu nr 8 program artystyczny „Hej kolęda, kolęda”. Nie mogło zabraknąć scen z Jasełek ani też kolędników misyjnych, którzy przypomnieli o rówieśnikach z odległych krajów. Szczególnie wzruszające było wspólne kolędowanie z przedszkolakami, wśród których jest rodzeństwo i krewni naszych wolontariuszy. I oczywiście niezwykle gościnne Przedszkole zadbało, aby nasi kolędnicy – jak tradycja każe – zostali poczęstowani słodyczami. W naszej grupie kolędniczej wystąpili wolontariusze z kl. V b: Maryja (Gabrysia Kulińska), św. Józef (Błażej Wójtowicz), aniołowie: Nikola Leśniak, Oliwia Serwan, Julka Niziołek oraz kolędnicy misyjni: Zuzia Tomza, Amelka Zygmont, Julka Nylec (kl. V b), Kacper Borzęcki (V a). Na skrzypcach zagrała Dominika Pszeniczna (V a ), zaś kolędy solo wykonała Julka Tomza (V a) występująca w roli anioła. Wolontariusze z niezwykłą radością i energią wspólnie zaśpiewali kolędy i pastorałki oraz wykonali układy taneczne do poszczególnych utworów. A program przygotowali pod kierunkiem i według scenariusza pani Jolanty Witek. Dyrekcji, nauczycielom i przedszkolakom dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i wspólne kolędowanie.
Tekst i zdjęcia: J. Witek