Frazeologizm tygodnia, czyli innowacja pedagogiczna w SP8

Uczniowie klasy 4c realizują w tym roku innowację pedagogiczną pod hasłem „Frazeoelogizm tygodnia”, dzięki czemu poznają, w jaki sposób język, jakim się posługujemy, może być niejednoznaczny.
Nasi czwartoklasiści już wiedzą, czego mogą spodziewać się, gdy ktoś obiecuje im gruszki na wierzbie oraz dlaczego nie warto dzielić skóry na niedźwiedziu. Z pewnością potrafią również wymienić rzeczy, które działają na nich jak płachta na byka. Oby nie był to finał innowacji, którego należy spodziewać się na przełomie maja i czerwca, ale w tym temacie – póki co – nabieramy wody w usta (chciałoby się rzec)…
Innowację prowadzi p. Małgorzata E. Herchel.
Fotogaleria>>>CLICK<<<
Uczniowie klasy 4c pozują do zdjęcia. Za klasą na tablicy znajdują się frazeologizmy, np. "gruszki na wierzbie"
Uczniowie klasy 4c pozują do zdjęcia. Za klasą na tablicy znajdują się frazeologizmy, np. „gruszki na wierzbie”