Fotograficzne sukcesy uczennicy klasy VII b, Zuzanny Kruk

W czwartek, 18 kwietnia 2024 roku, w Galerii w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie odbył się wernisaż wystawy będącej podsumowaniem konkursu fotograficznego „Cztery pory roku w gminie Mielec”.
Konkurs zaczął się wiosną 2023 roku, a zakończył zimą 2024 roku. Łącznie do Urzędu Gminy Mielec wpłynęło ponad 320 fotografii, a celem konkursu było promowanie walorów przyrodniczych i turystycznych gminy Mielec, rozbudzanie wśród mieszkańców zainteresowania przyrodą własnej gminy, rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz prezentacja twórczości mieszkańców w dziedzinie fotografii, zwrócenie uwagi na piękno otaczającej natury, przyrody, zabytków, tradycji, ich ochrona oraz promocja turystyki.
Po podsumowaniu wyników wszystkich edycji konkursu Zuzanna zajęła ostatecznie II miejsce
Gratulacje, Zuzia!
Wyróżnione prace można obejrzeć na stronie: https://www.gmina.mielec.pl/kategoria_konkurs-fotograficzny

Matematyka w kostce Rubika

Z okazji Światowego Dnia Kostki Rubika w naszej szkole w dniu 24 kwietnia 2024 roku odbyła się IV edycja szkolnego konkursu „Matematyka w kostce Rubika”. W konkursie wzięli udział uczniowie klas IV – VII. Do zaciętej rywalizacji przystąpiło 13 pasjonatów kostki Rubika. Zawody zostały przeprowadzone w profesjonalny sposób. Niezbędny sprzęt w postaci mat i stoperów po raz kolejny udostępnił nam Pan Sylwester Jaroszewski z firmy SpeedCube. Wielkie emocje i ogromna rywalizacja towarzyszyła zawodnikom w czasie trwania całego konkursu. Tempo w rywalizacji było bardzo duże. Celem konkursu było rozwijanie matematycznych zainteresowań uczniów, rozwijanie logicznego myślenia, zdolności zapamiętywania oraz poznawania algorytmów układania kostki.
Tegorocznymi mistrzami w speedcubingu zostali:
I miejsce – Tomasz Wiech z kl. VI d – czas 22,157 s
II miejsce – Daria Żurawska z kl. VI b – czas 29,846 s
III miejsce – Oskar Winiarz z kl. VI b – czas 34,263 s.
Mistrzowie w układaniu kostki otrzymali nagrody oraz dyplomy, które wręczyła Pani wicedyrektor, Małgorzata Elżbieta Herchel.
Nad przebiegiem konkursu czuwała organizatorka (nauczycielka matematyki) – Pani Małgorzata Maria Herchel. Sprawną obsługę techniczną konkursu zapewnili uczniowie z kl. VII b. Ta edycja konkursu potwierdziła po raz kolejny duże zainteresowanie speedcubingiem wśród uczniów naszej szkoły. Uczestnicy już zapowiedzieli start w następnych zawodach. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy i czekamy na kolejną edycję konkursu!

Wylane na boiskach (do piłki ręcznej) poty przynoszą efekty!

Czterech naszych uczniów: Karol Górnisiewicz, Ignacy Skowron, Maciej Śliwa (7b) oraz Szymon Wilk (7c) otrzymało powołanie na Konsultację Centralną Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej ZPRP, które odbędzie się w Kielcach. Tym samych chłopcy, grający obecnie w kategorii młodzika, znaleźli się w wąskim gronie zaledwie 64 „wybrańców’ – uczestników wspomnianej Konsultacji. Na co dzień siódmoklasiści trenują pod okiem p. Tomasza Sondeja.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!

W miniony weekend klasa 6c, wychowawca…

… oraz nauczyciel współorganizujący kształcenie, angażując swoje rodziny, przyłączyli się do akcji „Nakręć kilometry razem z nami. Przyjaźnie dla Autyzmu”. Akcja polegała na kręceniu kilometrów w każdym miejscu na świecie w weekend 19 – 21 kwietnia 2024. Można było biegać, jeździć rowerem, spacerować, jeździć na rolkach, pływać, tańczyć, uprawiać nordic walking, grać w piłkę i podejmować wszelką aktywność fizyczną, która nakręci kilometry!
Zespół Szkół nr 3 im. Marii Grzegorzewskiej we Włocławku otrzymał od nas 157,85 km.
CEL BYŁ SZCZYTNY
Jeśli uda się wspólnie nakręcić 100 000 km, Fundacja Anwil przekaże szkole we Włocławku środki na zakup kabiny wyciszającej dla uczniów w spektrum autyzmu o wartości 50 000 zł!

W piątek 19 kwietnia uczniowie klas 1a i 1b wyjechali do Domu Kultury w Dębicy gdzie obejrzeli Musical „Alicja w krainie czarów” w wykonaniu aktorów Teatru Muzycznego – Forte. Dzieci przeniosły się w świat sztuki i wróciły zadowolone pełne pozytywnych wrażeń.

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej, czyli jak Antek zostanie strażakiem?

Wczoraj w siedzibie OSP Mielec rozegrano powiatowy etap Turnieju „Młodzież zapobiega pożarom”. Antek Herchel (5a) jako jeden z dwóch uczniów reprezentował w nim Gminę Miejską Mielec w II kategorii wiekowej, ale tylko jemu, na podstawie testu pisemnego, udało się zakwalifikować do etapu ustnego. Po udzieleniu odpowiedzi na 3 niełatwe pytania zajął 4 miejsce. To był pierwszy (ale z pewnością nieostatni 🙂) udział Antka w w Turnieju w kategorii klas V – VIII.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych starciach! 👏
Opiekunem ucznia była p. Edyta Hajdukiewicz.