Sukcesy w Powiatowym Konkursie „Barwy Mojej Ojczyzny”

26  października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu  odbył się etap powiatowy 12. edycji Konkursu Poezji i Piosenki „Barwy Mojej Ojczyzny”, którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893” przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej i współfinansowaniu Powiatu Mieleckiego.

Miło nam poinformować, że Szymon Robak (kl. VIIIb) zajął I miejsce w kategorii poezji śpiewanej za wykonanie piosenki pt. ”Zachwyca nas Polska”(słowa i muzyka: Michał Witek) i dosłownie zachwycił jury i publiczność artystycznym występem. Szymon jest też uczniem Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia. Kinga Czajkowska (kl. VIII b) została wyróżniona w kategorii recytacji za wykonanie wiersza pt. „Rodzinny dom”. Warto dodać, że Kinga także w ubiegłym roku otrzymała wyróżnienie. Jury podkreśliło bardzo wysoki poziom uczestników. Szymon i Kinga reprezentowali Szkolny Wolontariat i przygotowali się do konkursu pod kierunkiem dr Jolanty Witek. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

Zapraszamy do obejrzenia występu Szymona Robaka podczas gali laureatów konkursu

Oprac., zdjęcia i nagranie: J. Witek