NOC BIOLOGÓW

W dniu 14 stycznia 2022 r. uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego wzięli udział w szóstej edycji Nocy Biologów zorganizowanej w Uniwersytecie Rzeszowskim. W tym roku impreza przebiegała pod hasłem „Różnorodność biologiczna: od genu po ekosystem”. Młodzi badacze uczestniczyli w wykładach, zajęciach laboratoryjnych oraz inspirujących pokazach o tematyce biologiczno – chemicznej. Uczniowie mieli okazję samodzielnie przeprowadzić doświadczenia.

Spotkali się też z naukowcami i studentami Instytutu Biologii i Biotechnologii oraz Kolegium Nauk Przyrodniczych. Mogli zasięgnąć opinii na temat studiów lub poradzić się w kwestii wyboru przyszłego kierunku kształcenia. Uczestnicy wycieczki poznali także ofertę edukacyjną uczelni oraz nowoczesne zaplecze dydaktyczne różnych pracowni.
Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.