Szkolne kolędowanie

Nasze świetliczaki miały okazję do wspólnego kolędowania  z wolontariuszami, którzy tym razem przygotowali dla młodszych kolegów Kolędę misyjną.

W przebraniach kolędniczych wolontariusze zaprezentowali sceny z życia Świętej Rodziny, przybliżając głębię i atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Nie mogło też zabraknąć dzieci z różnych kontynentów, w role których wcielili się nasi wolontariusze z klasy V c (Wiktor Głogowski, Łukasz Szewczyk,  Szymon Wilk, Adrian Weryński). Rolę Maryi  odegrała Julia Tomza (kl. III a) zaś Świętym Józefem był Maciej Gleń  (V c). A cały anielski orszak stanowiły: Dominika Pszeniczna (ze skrzypcami) i Weronika Żak z klasy III a. Gościnnie wystąpiły najmłodsze aniołki z przedszkola czyli Hania i Iga  Siebierańskie. Całe przedstawienie wolontariusze przygotowali pod kierunkiem pani katechetki dr  Jolanty Witek. Świąteczne życzenia i radosne wspólne kolędowanie połączyło wszystkie pokolenia.

Oprac.J.W.

Więcej informacji  o tradycji Kolędy misyjnej znajduje się na str.: