Sukcesy w Powiatowym konkursie „Barwy Mojej Ojczyzny”

27 i 28  października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mielcu  odbył się etap powiatowy 11. edycji Konkursu Poezji i Piosenki „Barwy Mojej Ojczyzny”, którego organizatorem jest Polskie Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół 1893” przy współudziale Miejskiej Biblioteki Publicznej i współfinansowaniu Powiatu Mieleckiego. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z V  LO i ze Szk. Podst. Nr 8.

Miło nam poinformować, że Wiktoria Klamka z kl. VII a zajęła  III miejsce w kategorii poezji śpiewanej (opiekun: pan Maciej Kosztyła), zaś Kinga Czajkowska z kl. VII b reprezentująca Szkolny Wolontariat, została wyróżniona w kategorii recytacji (opiekun: Jolanta Witek). Jury podkreśliło bardzo wysoki poziom uczestników. Warto dodać, że w zmaganiach konkursowych uczestniczyło ponad 40 uczniów z 17 szkół podstawowych z całego powiatu.

W drugim dniu zmagań konkursowych w kategorii szkół średnich  V LO reprezentowały uczennice: Laura Jarosz, Zuzanna Pleban, Zuzanna Tylutki oraz przedstawicielki Szkolnego Wolontariatu: Julia Chmiel, Aleksandra Myszka, Klaudia Pleskaczuk. Wolontariuszka Julia Chmiel zajęła  II miejsce w kategorii poezji śpiewanej (opiekun: pani Jolanta Witek). Podopieczne pana Macieja Kosztyły z klas o profilu artystycznym odniosły duży  sukces: Zuzanna Pleban zajęła III miejsce a Laura Jarosz otrzymała wyróżnienie. W czasie wolnym wszyscy mieli okazję obejrzeć w Bibliotece Miejskiej  w sali wystawieniczej piękną ekspozycję pt. „Św. Jan Paweł II Wielki… Czytelnik” oraz interesującą wystawę  dzieł  regionalnych twórców.

Serdecznie dziękujemy całej grupie za godną reprezentację naszej szkoły, gratulujemy laureatkom i życzymy dalszych sukcesów!

Oprac. J. Witek