Projekt eTwinning w klasie 1B V LO

W lutym br. uczniowie klasy 1B rozpoczęli przygodę z projektem “Stronger than Covid!” w ramach programu eTwinning. Bycie nastolatkiem nie jest łatwe szczególnie w tych czasach! Dlatego celem projektu było nawiązanie kontaktów z rówieśnikami z innych krajów i dzielenie się doświadczeniem związanym z sytuacją pandemii, zaprezentowanie  kreatywnych sposobów  radzenia sobie w nowej rzeczywistości szkolnej i społecznej oraz przeprowadzenie debaty nad przyszłością młodego pokolenia.

Współpraca z liceami z Francji, Włoch, Turcji, Rumunii oraz z X LO z Gdyni pozwoliła na realizację  następujących zadań na platformie eTwinning:
– utworzenie wordclouds, związanych ze słowami: lockdown, curfew, school, connection;
– przedstawienie własnej piosenki oraz przedmiotu, z którymi utożsamiali czas lockdownu;
– przygotowanie quizu;
– udział w forum w grupach międzynarodowych;
– tworzenie wierszy akrostycznych;
– tworzenie wirtualnych kapsuł oraz redagowanie listu do siebie w przyszłości.

Zapraszamy do galerii zdjęć z realizacji zadań.
Szkolnym koordynator projektu była p. A. Czepiżak.