Spreeder w 5 LO!

W dniu 23 lutego  odbyła się I edycja konkursu szybkiego czytania w j. angielskim – Spreeder 2021. Głównym celem było rozwijanie i propagowanie tej umiejętności za pomocą aplikacji do nauki szybkiego czytania oraz wykonaniu zadań sprawdzających rozumienie tekstów. Jest to ważne narzędzie np. w pracy dziennikarzy, którzy czytają z promptera i muszą dostosować tempo czytania do prezentowanego materiał.  Według statystyk przeciętne tempo czytania za zrozumieniem wynosi 200 wpm (słów na minutę).

Nasi uczniowie z klas I i II LO zmierzyli się nie tylko  ze stopniowo podwyższanym tempem czytania
– z 200wpm do 250wpm, ale również z różnym poziomem zaawansowania tekstów (od B1 do B2).

Zakres uzyskanych punktów pokazał jaki poziom tej umiejętności posiadają uczestnicy  przy określonym stopieniu trudności zadań.  Wszyscy uczniowie, którzy przystąpili do intelektualnej rywalizacji z czasem otrzymają dyplomy pamiątkowe uczestnictwa w Spreederze, zaś ci, którzy osiągnęli najwyższy wynik, zostaną wyróżnieni nagrodami.

Mamy nadzieję , że technika szybkiego czytania zyska popularność wśród uczniów naszego liceum
i stanie się  nowym narzędziem do rozpowszechniania czytelnictwa   oraz doskonalenia j. angielskiego.

Zwycięzcami I edycji Spreedera zostali:

1. Patrycja Wilk kl. 2Bn 15pkt/21
  2. Gabriela Zasowska kl. 2Bn 14/21

Barbara Wilk  kl.1C

• Julita Gruszka kl. 2B 13/21

Filip Furgał kl. 2B

Gratulujemy  wszystkim uczestnikom konkursu:) Przetarliście nowy, nieznany szlak w szybkim czytaniu:)  Życzymy Wam dalszych sukcesów w nauce j. angielskiego!