Świetlicowa Wymiana Pocztówkowa

W bieżącym roku szkolnym, mimo wiadomych utrudnień, nasza świetlica szkolna (uczniowie, wychowawcy i nauczyciele świetlicy)  dołączyła do ogólnopolskiego projektu pocztówkowego.  Celem projektu było wskrzeszenie tradycyjnej formy korespondencji, poznanie szkół  z różnych stron Polski.   W efekcie nawiązaliśmy kontakt z miejscowościami z 16 województw  i otrzymaliśmy 20 pięknych pocztówek, z których zbudowaliśmy mapę Polski.

Zachęceni takim odzewem, postanowiliśmy podsumować dotychczasową współpracę ze szkołami poprzez zorganizowanie wideokonferencji “szkół z pocztówek”.

W dniu 18 grudnia w niezwykłym spotkaniu udział wzięły szkoły z  Rudy Śląskiej, Częstochowy, Strawczyna (woj. świętokrzyskie) i Skępego ( woj. kujawsko-pomorskie).  Spotkanie uświetnili swoją obecnością Prezydent Miasta Mielca p. Jacek Wiśniewski, który pogratulował nam pomysłu oraz  inicjator tego wydarzenia – dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 p. Joanna Gładyszewska.

Podczas  wideokonferencji szkoły zaprezentowały swoje mapy pocztówkowe oraz  przedstawiły ciekawostki na temat swoich miejscowości. Naszą szkołę godnie reprezentowały: Eliza Bednarz z IIIa oraz Nicola Leśniak z IIb, które opowiedziały o ważnym wydarzeniu jakim było 550-lecie lokacji miasta,  o jego zabytkach,  słynnych ludziach,  lotniczych tradycjach Mielca  oraz atrakcjach turystycznych.  Ponadto otrzymaliśmy zaproszenia do odwiedzenia partnerskich szkół i regionów, kiedy będziemy mogli powrócić  na wycieczkowe szlaki…