Andrzejki w klasie IIIa

29 listopada w kl.3a zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.

Nie zabrakło ustawiania butów, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą kubeczków w których ukryte były różne przedmioty, słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość itp. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy uczniowie  raczyli się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Zabawa była przednia, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach .Zobaczcie galerię zdjęć i przekonajcie się sami.