Święto Pieczonego Ziemniaka w klasie IIc

Gotowane, pieczone, smażone, w formie purée, frytek albo chipsów – każdy z nas ma swój ulubiony wariant ziemniaków. Bez wątpienia to jedne z najbardziej popularnych produktów na naszych stołach.

Pierwszego października klasa II c świętowała Dzień Pieczonego Ziemniaka na posesji  naszego kolegi – u Państwa Kardyś. Rodzice Waldka po raz kolejny stanęli na wysokości zadania.  Mama chłopca przygotowała ,,ziemniaczane konkursy” z nagrodami, a tato pieczone ziemniaki i jabłka.

Dzieci wykazały się dużą kreatywnością przy tworzeniu ziemniaczanych cudaków, które są obecnie ozdobą naszej klasy. Z zaangażowaniem wykonały pieczątki z ziemniaków i stworzyły prace plastyczne. Taki prosty ziemniak dał wszystkim wiele radości.

Pobyt na świeżym powietrzu to  wspaniała okazja do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego dzieci. Rodzicom Waldka po raz kolejny dziękujemy!