OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 8 W MIELCU

W dniu 02.10.2019 roku uczniowie V-tych klas Szkoły Podstawowej Nr 8 w Mielcu w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 wzięli udział w obchodach IX  Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W tym roku do akcji zgłosiło się  5851 szkół z całego świata, w tym również Nasza Szkoła! Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po wakacjach, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

Uczniowie pod czujnym okiem nauczycielek matematyki: pani mgr Małgorzaty Herchel i pani mgr Ewy Podgórskiej rozwiązywali zadania i łamigłówki z wykorzystaniem tabliczki mnożenia i to oni zostali „Ekspertami Tabliczki Mnożenia”. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych i niezapomnianych emocji oraz pobudziły chęć zdrowej rywalizacji.

Uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy dalszych matematycznych (i nie tylko) sukcesów.