VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 8 W MIELCU

W dniu 29.09.2017 roku uczniowie IV klas Szkoły Podstawowej Nr 8 w Mielcu w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 wzięli udział w obchodach VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie przygotowując się do konkursu pod opieką nauczycielki Ewy Podgórskiej przygotowali plakaty promujące ŚDTM.

W dniu konkursu, po inauguracji i przywitaniu gości uczniowie klas IV przystąpili do udziału w konkursie. Konkurs przebiegał w II etapach. W I etapie uczniowie, po wylosowaniu grup przystąpili do rozwiązywania działań, które losowali (łatwość działań – mnożenie do 50). Podczas gdy komisja egzaminacyjna sprawdzała poprawność i szybkość rozwiązań z I etapu grupy uczniów rozwiązywały w tym czasie wspólnie łamigłówki matematyczne. Do II etapu konkursu przeszło 17 uczniów z najlepszymi wynikami i czasami rozwiązywania działań. W II etapie uczniowie rozwiązywali działania, które losowali (łatwość działań – mnożenie do 100). Komisja egzaminacyjna wyłoniła 8 najlepszych uczniów, którzy zostali Ekspertami Tabliczki Mnożenia. Nagrody oraz certyfikaty dla uczniów wręczyli: Pani w-ce dyrektor Joanna Gładyszewska oraz organizatorzy konkursu Ewa Podgórska i Małgorzata Herchel. W trakcie konkursu została wyłoniona najlepsza grupa uczniów, którzy rozwiązywali łamigłówki matematyczne i za to otrzymali nagrody. Drobne upominki zostały wręczone wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie. Nad przebiegiem konkursu czuwały nauczycielki matematyki w ZSO Nr 1 w Mielcu – Ewa Podgórska i Małgorzata Herchel oraz uczniowie klasy III gimnazjum.